To use this site, please enable Javascript.

Matches May 5, 2021

Semi-Finals 2nd Leg
Man City Manchester City 2:0 Paris Saint-Germain Paris SG
matchday 35
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:2 FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 0:2 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 0:0 SV Meppen SV Meppen
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 1:1 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 0:3 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
Russia U15 Russia U15 3:0 Bosnia-Herzegovina U15 Bosnia U15
Quarter-Finals 2nd leg Philadelphia Philadelphia Union 1:1 Atlanta United FC Atlanta United
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 1:0 Toronto FC Toronto FC
matchday 24 Ural II Ural Ekaterinburg II 3:2 Chertanovo Moskau II Chertanovo II
  Ak. Y. Konoplev Y. Konoplev Football Academy 2:4 Dynamo Moscow II Dynamo M II
  Rostov II FK Rostov II 3:1 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Khimki II FK Khimki II 0:2 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
  FK Sochi II FK Sochi II 1:1 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
  Master-Saturn Master-Saturn Egorjevsk 2:4 FK Tambov II FK Tambov II
  Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 2:0 FK Ufa II Ufa II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 2:0 Strogino Moskau II Strogino II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 4:3 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Spartak II Spartak Moskow II 1:1 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
Group A Defensa Defensa y Justicia 1:2 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
Group C Santos FC Santos FC 5:0 The Strongest La Paz The Strongest
  Barcelona SC Barcelona SC Guayaquil 1:0 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
Group G La Calera Unión La Calera 0:2 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
  LDU Quito LDU Quito 2:3 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Group H Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 4:0 Club Cerro Porteño Cerro Porteño
matchday 6 Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 2:0 Universitatea Craiova Univ. Craiova
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 1:2 UTA Arad UTA Arad
  FC Hermannstadt FC Hermannstadt 0:0 FC Viitorul Constanta FC Viitorul
  ACSM Poli Iasi ACSM Politehnica Iasi 1:2 FC Dinamo Bucharest Dinamo
matchday 25 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 0:0 FK Mariupol FK Mariupol
  FK Oleksandriya FK Oleksandriya 0:2 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 0:1 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 1:1 Desna Chernigiv Desna
matchday 9 Niki Volou Niki Volou 0:0 AO Episkopi Rethymnou AO Episkopi
  GAS Ialysos GAS Ialysos 1948 0:0 PS Kalamata PS Kalamata
  Veria NPS Veria NPS 0:0 PO Triglias PO Triglias
  AO Kavala AO Kavala 2:1 Almopos Arideas Almopos
  Apollon Pontou Apollon Pontou 3:0 AEP Kozanis AEP Kozanis
  Pierikos Pierikos Katerini 1:1 Olympiakos Volou Olymp. Volou
matchday 7 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:1 Olympiacos Piraeus Olympiacos
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 2:2 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  AEK Athens AEK Athens 1:2 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
matchday 2 PAE Chania PAE Chania 1:0 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
  Diagoras Diagoras Rodou 0:1 AO Xanthi AO Xanthi
  APO Levadiakos APO Levadiakos 0:1 GS Ergotelis Ergotelis
matchday 34 Spartak U17 FK Spartak Subotica U17 0:2 FK Rad U17 Rad U17
  Cukaricki U17 FK Cukaricki U17 2:0 FK Internacional Beograd U17 Internacional
  Zemun U17 FK Zemun U17 5:1 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Red Star U17 Red Star Belgrade U17 7:1 FK Real Nis U17 Real Nis U17
  Vojvodina U17 FK Vojvodina Novi Sad U17 5:0 FK Napredak Krusevac U17 Napredak U17
  Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 4:0 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Macva U17 FK Macva Sabac U17 1:3 FK Kiker Kraljevo U17 Kiker U17
  Graficar U17 Graficar Belgrad U17 6:0 OFK Vrsac U17 Vrsac U17
  Cukaricki U19 FK Cukaricki U19 5:2 FK Internacional Beograd U19 Internacional
  Kragujevac U19 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 1:0 FK TSC Backa Topola U19 FK TSC U19
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 4:3 FK Brodarac Belgrad U19 Brodarac U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 1:0 FK Vozdovac U19 Vozdovac U19
  Mladost U19 FK Mladost Lucani U19 3:2 FK IMT Belgrad U19 IMT Belgrad U19
  Vojvodina U19 FK Vojvodina Novi Sad U19 1:1 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  Spartak U19 FK Spartak Subotica U19 0:2 FK Rad U19 Rad U19
  Red Star U19 Red Star Belgrade U19 4:0 FK Trayal Kruševac U19 Trayal U19
matchday 35 Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 0:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  FK Indjija FK Indjija 2:2 FK Macva Sabac Macva
  Partizan FK Partizan Belgrade 3:1 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 1:0 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  Rad FK Rad 2:2 Red Star Belgrade Red Star
matchday 22 Hajduk Split HNK Hajduk Split 1:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
matchday 1 TPS Turun Palloseura 1:1 Vaasan Palloseura VPS
matchday 23 Stal Mielec Stal Mielec 0:1 Rakow Czestochowa Rakow
matchday 32 NS Mura NS Mura 2:1 FC Koper FC Koper
  NK Domzale NK Domzale 2:0 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
matchday 27 Cherno More Cherno More Varna 3:1 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  Tsarsko Selo Tsarsko Selo Sofia 0:2 Levski Sofia Levski Sofia
matchday 18 Titus Petange Union Titus Petange 5:1 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
matchday 22 US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 0:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
matchday 12 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 2:2 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:1 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:3 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Ehime FC Ehime FC 0:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 2:3 Mito HollyHock Mito HollyHock
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:2 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1:2 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 2:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 3:1 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Tochigi SC Tochigi SC 1:2 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  FC Ryukyu FC Ryukyu 0:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
matchday 5 FC Gifu FC Gifu 3:1 azul claro Numazu a. cl. Numazu
Group A H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 2:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Group B Oita Trinita Oita Trinita 1:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Vissel Kobe Vissel Kobe 0:0 FC Tokyo FC Tokyo
Group C Yokohama FC Yokohama FC 1:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 3:3 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
Group D Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 4:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 1:1 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
matchday 8 FC Osaka FC Osaka 0:2 MIO Biwako Shiga MIO B. Shiga
  Suzuka PG Suzuka Point Getters 0:0 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Musashino Utd. Tokyo Musashino United 1:1 Matsue City Matsue City
  Veertien Mie Veertien Mie 1:1 Sony Sendai Sony Sendai
  ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 2:1 Honda FC Honda FC
  Iwaki FC Iwaki FC 3:2 Kochi United Kochi Utd.
  FC Kariya FC Kariya 0:1 Verspah Oita Verspah Oita
matchday 5 RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 3:0 Ryutsu Keizai University FC RKU FC
  Briobe. Urayasu Briobecca Urayasu 4:1 Tokyo United Tokyo United
  Tochigi City Tochigi City 1:1 Tokyo 23 Tokyo 23
  Vonds Ichihara Vonds Ichihara 4:1 Esperanza SC (Yokohama) Esperanza SC
matchday 19 Brisbane Roar Brisbane Roar 2:1 Western United FC Western United
  Perth Glory Perth Glory 1:3 Melbourne City FC Melbourne City
matchday 12 Suduva Suduva Marijampole 2:0 FK Riteriai Riteriai
matchday 20 ES Sétif ES Sétif 1:1 USM Alger USM Alger
  WA Tlemcen WA Tlemcen 0:0 CS Constantine CS Constantine
  ASO Chlef ASO Chlef 0:1 NC Magra NC Magra
  CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 1:1 JS Kabylie JS Kabylie
  CR Belouizdad CR Belouizdad 5:1 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
  JS Saoura JS Saoura 2:0 Olympique de Médéa O Médéa
  MC Algiers MC Algiers 2:1 USM Bel Abbès USM Bel Abbès
  MC Oran MC Oran 3:2 NA Hussein Dey NA Hussein Dey
  Entag El Harby Entag El Harby 1:3 Bank El Ahly Bank El Ahly
Quarter-Finals Beni Mellal Raja de Beni Mellal 2:0 Hassania d'Agadir Hassania
matchday 24 Stade Tunisien Stade Tunisien 1:0 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
  JS Kairouan JS Kairouanaise 1:4 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 0:1 AS Soliman AS Soliman
  US Tataouine US Tataouine 3:1 US Monastir US Monastir
  Olympique Beja Olympique Beja 1:1 Union Sportive de Ben Guerdane US Ben Guerdane
  Club Africain Club Africain Tunis 1:1 Esperance Tunis Esperance
  AS Rejiche Avenir Sportif Rejiche 1:0 Etoile Sportive Metlaoui ES Metlaoui
Semi-Finals 2nd Leg Isloch Isloch Minsk Region 2:0 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 1:1 BATE Borisov BATE Borisov
matchday 8 Nowon Utd. Seoul Nowon United 0:1 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
  Goyang Citizen Goyang Citizen 1:2 Jeonju Citizen Jeonju Citizen
  Gangwon Res. Gangwon FC Reserves 2:3 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Dangjin Citizen Dangjin Citizen 1:0 AET Siheung City Siheung City
  Geoje Citizen Geoje Citizen 3:3 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
  Yeoju FC Yeoju FC 0:0 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  FC Namdong FC Namdong 3:0 Chuncheon Citizen Chuncheon FC
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 2:0 Jinju Citizen Jinju Citizen
matchday 18 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928 1:1 ND Primorje ND Primorje
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 0:1 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Krsko NK Krsko 3:4 NK Brda NK Brda
  NK Radomlje NK Radomlje 5:2 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:3 NK Drava Ptuj Drava Ptuj
  NK Dob NK Roltek Dob 1:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  Beltinci ND Beltinci 2:2 NK Dekani NK Dekani
  NK Krka NK Krka 1:1 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
Semi-Finals Sparta Prague AC Sparta Prague 0:3 SK Slavia Prague Slavia Prague
matchday 10 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu 1:0 Busan IPark Busan IPark
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 1:1 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  Seoul E-Land Seoul E-Land 1:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  FC Anyang FC Anyang 2:0 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
Group B EC Bahia Esporte Clube Bahia 2:2 Club Atlético Independiente Independiente
Group D Metropolitanos Metropolitanos FC 3:2 SD Aucas SD Aucas
  FBC Melgar FBC Melgar 1:0 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
Group F CD Palestino CD Palestino 0:1 Club Atlético Newell's Old Boys Newell's
Semi-Finals 1st Leg Anápolis-GO Grêmio Esportivo Anápolis (GO) 1:0 Atlético Clube Goianiense Atlético-GO
Semi-Finals
Servette FC Servette FC 0:1 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
Group 2 Sete-PE Sete de Setembro Esporte Clube (PE) 0:0 AAD Vitória das Tabocas (PE) Vitória-PE
  Retrô FC Retrô Futebol Clube Brasil 2:1 Central Sport Club (PE) Central
Group 1 Caucaia-CE Caucaia Esporte Clube (CE) 0:6 FC Atlético Cearense Atlético-CE
  Pacajus EC Pacajus Esporte Clube 0:0 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
Quarter-Finals 2nd leg Remo Clube do Remo (PA) 1:0 Águia de Marabá Futebol Clube (PA) Marabá-PA
  Tuna Luso Tuna Luso Brasileira (PA) 0:1 SC Itupiranga Itupiranga
matchday 9 Globo FC Globo Futebol Clube (RN) 1:2 ABC Futebol Clube (RN) ABC FC
matchday 7 Flamengo-PI Esporte Clube Flamengo (PI) 0:1 4 de Julho Esporte Clube (PI) 4 de Julho-PI
matchday 9 AA Altos Associacao Atlética de Altos (PI) postponed Fluminense EC (PI) Fluminense-PI
Quarter-Finals 1st leg Desportiva-ES Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) 3:1 Rio Branco Futebol Clube (ES) Rio Branco FC
Group C Dourados Dourados AC 2:1 Operário Futebol Clube (MS) Operário-MS
matchday 9 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 0:1 Pafos FC Pafos FC
  AEL Limassol AEL Limassol 1:2 Anorthosis Famagusta Anorthosis
matchday 11 FCI Levadia FCI Levadia 4:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  JK Trans Narva JK Trans Narva 2:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  Kalju FC Kalju FC 1:2 FC Flora Tallinn FC Flora
matchday 12 Sabah Sabah FC 3:1 Melaka United FC Melaka
  Pahang Sri Pahang FC 2:2 Selangor FC Selangor FC
  PJ City FC Petaling Jaya City FC 0:1 Perak FC Perak
matchday 35 Spartak 2 Spartak 2 Moscow 0:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
matchday 23 Kolomna FK Kolomna 0:1 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
matchday 31 Marítimo CS Marítimo 0:1 Gil Vicente FC Gil Vicente
  Braga SC Braga 1:1 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
Semi-Finals 2nd Leg Benfica U23 SL Benfica U23 2:4 on pens SC Braga U23 Braga U23
matchday 22 Dukla Prague FK Dukla Prag 1:2 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
  SK Lisen SK Lisen 1:1 FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 1:1 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 1:0 FK Usti nad Labem Usti nad Labem
  Blansko FK Blansko 4:1 MFK Chrudim Chrudim
  Vlasim FC Sellier & Bellot Vlasim 3:1 FK Slavoj Vysehrad Vysehrad
matchday 6 Hvidovre IF Hvidovre IF 0:2 Kolding IF Kolding IF
matchday 3 KS FC Kunshan FC 1:1 Chengdu Rongcheng CD Rongcheng
  MZ Hakka Meizhou Hakka 0:1 Zhejiang FC ZJ FC
  JX Beidamen Jiangxi Beidamen 0:1 Nanjing City NJ City
  BJ IT Beijing IT 0:4 Heilongjiang Ice City HLJ Ice City
  SX Chang'an At. Shaanxi Chang'an Athletic 4:1 Xinjiang Tianshan Leopard XJ T. Leopard
  TJ Jinmen Tiger Tianjin Jinmen Tiger 0:1 Hebei FC HB FC
  SH Shenhua Shanghai Shenhua 1:1 Shanghai Port SH Port
matchday 31 Jagodina GFK Jagodina 0:3 FK IMT Belgrad IMT Belgrad
  FK Zemun FK Zemun 1:1 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Sloga Kraljevo FK Sloga Kraljevo 2:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 3:1 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 0:1 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  Trayal FK Trayal Kruševac 0:1 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 1:1 Graficar Belgrad Graficar
  FK Loznica FK Loznica 1:2 OFK Zarkovo Zarkovo
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 3:1 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
matchday 26 Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 0:2 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
matchday 23 Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6:2 Korona Kielce Korona Kielce
matchday 25 GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 1:2 Miedz Legnica Miedz Legnica
matchday 29 M. Legnica II Miedz Legnica II 3:2 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 2:4 Polonia Bytom Polonia Bytom
  Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 5:1 Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
  Polonia-Stal Polonia-Stal Swidnica 0:1 Polonia Nysa Polonia Nysa
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 0:2 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Gornik II Gornik Zabrze II 4:2 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
  Warta Gorzow Warta Gorzow Wielkopolski 1:1 Lechia Zielona Góra Zielona Gora
  Goczalkowice LKS Goczalkowice-Zdroj 1:1 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Ruch Chorzow Ruch Chorzow 3:2 Rekord Bielsko-Biala Rekord B-B
matchday 27 Wisla Pulawy Wisla Pulawy 4:0 Wisloka Debica Wisloka Debica
matchday 4 Kyzylzhar II Kyzylzhar SK Petropavlovsk II 1:2 Kyran Turkestan Kyran
  FK Ekibastuz FK Ekibastuz 1:1 Okzhetpes Kokshetau Okzhetpes
  Akad. Ontustik Akademia Ontustik Shymkent 2:1 FK Taraz-Karatau Taraz-Karatau
  Kairat-Zhas Kairat-Zhas 5:1 Igilik Qaratau Igilik
  Baikonur Baikonur Kyzylorda 0:1 FK Maktaaral Maktaaral
  Shakhter-Bulat Shakhter-Bulat 3:3 FK Aksu FK Aksu
matchday 7 FK Andijon FK Andijon 1:2 FK Kokand 1912 Kokand 1912
  Mash'al Mash'al Mubarek 1:4 Lokomotiv Tashkent Loko Tashkent
  Metallurg Bk. Metallurg Bekabad 0:2 Sogdiana Jizzakh Sogdiana
matchday 16 Fulham U23 Fulham FC U23 1:0 West Bromwich Albion U23 West Brom U23
Semi-Finals 2nd Leg Banska Bystrica MFK Dukla Banska Bystrica 1:3 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
matchday 27 GKS Katowice GKS Katowice 1:0 Olimpia Elblag Olimpia Elblag
matchday 3 Atl. Madrid B Atlético de Madrid B 0:2 UD Melilla UD Melilla
matchday 4 UD Mutilvera UD Mutilvera 1:0 Club Portugalete Portugalete
  Hércules CF Hércules CF 2:0 UE Llagostera UE Llagostera
matchday 36
Preußen Münster Preußen Münster 4:0 SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
matchday 15 Universitario CD Universitario 0:3 CA Independiente de La Chorrera Independiente
matchday 33 FCA Walldorf II FC-Astoria Walldorf II 9:30 PM 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  1.Göppinger SV 1.Göppinger Sportverein 9:30 PM Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  SV Linx SV Linx 9:30 PM SV Oberachern SV Oberachern
  FC Nöttingen FC Nöttingen 9:30 PM Stuttgarter Kickers Stuttg. Kickers
  SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 10:00 PM FV Lörrach-Brombach FV Lörrach-Br.
  Neckarsulmer SU Neckarsulmer Sport-Union 10:00 PM FV Ravensburg FV Ravensburg
  Sandhausen II SV Sandhausen II 10:00 PM SGV Freiberg SGV Freiberg
  FC 08 Villingen FC 08 Villingen 10:00 PM 1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim
  FSV Bissingen FSV 08 Bissingen 10:00 PM TSG Backnang TSG Backnang
  1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal 10:30 PM Freiburger FC Freiburger FC
matchday 4 Belshina Belshina Bobruisk 3:1 FK Slonim 2017 Slonim 2017
  FK Lida FK Lida 1:1 Arsenal Dzerzhinsk Dzerzhinsk
  Krumkachi Krumkachi Minsk 4:3 FK Baranovichi FK Baranovichi
matchday 15 St. Pölten U18 AKA St. Pölten U18 1:5 AKA Rapid Wien U18 AKA Rapid U18
matchday 18 AKA OÖ U18 AKA LASK Juniors OÖ U18 0:4 AKA Austria Wien U18 AKA Austria U18
matchday 15 St. Pölten U16 AKA St. Pölten U16 0:1 AKA Rapid Wien U16 AKA Rapid U16
Quarter-Finals Pennarossa SS Pennarossa 1:2 SP Tre Penne Tre Penne
  Virtus SS Virtus 2:3 AC Libertas Libertas
matchday 10 Riga Riga FC 3:0 FK Ventspils Ventspils
  Daugavpils BFC Daugavpils 3:0 Spartaks Jurmala Spartaks
  Metta FK Metta 0:3 FK Liepaja Liepaja
  Southern Southern District 4:1 Resources Capital RCFC
matchday 8 Skywalkers Taipei Flight Skywalkers 0:1 Taipei City Tatung FC Tatung FC
  CPC FC Taiwan CPC Corporation FC 1:2 Taichung Futuro Taichung Futuro
  Taipower Taiwan Power Company 4:0 National Taiwan University of Sport NTUS
matchday 33 SC Gjilani SC Gjilani 1:1 FC Drita Gjilan FC Drita
  FC Besa FC Besa Pejë 0:3 FC Prishtina FC Prishtina
  KF Feronikeli KF Feronikeli Drenas 3:0 KF Trepca 89 KF Trepca 89
matchday 7 Mons Calpe Mons Calpe SC 1:0 Lions Gibraltar FC Lions Gibraltar
matchday 22 FC Van FC Van 1:1 FC Ararat Yerevan Ararat Yerevan
matchday 26 FC Sevan FC Sevan 4:1 FC Urartu Erewan II Urartu II
matchday 12 B.93 U19 Boldklubben af 1893 U19 2:5 FC Helsingör U19 Helsingör U19
matchday 4 KÍ Klak. IV KÍ Klaksvík IV 4:2 HB Tórshavn III HB III
matchday 10 ÍF Fuglafj III ÍF Fuglafjördur III 0:3 KÍ Klaksvík III KÍ III
  07 Vestur III 07 Vestur III 5:1 NSÍ Runavík IV NSÍ Runa IV
  EB/Streymur III EB/Streymur III 3:1 B68 Toftir III B68 Toftir III
matchday 16 Desp. Huíla Desportivo da Huíla 1:0 Sporting Clube Petróleos de Cabinda SC Cabinda
matchday 14 Enyimba Aba Enyimba Aba 2:2 Ifeanyi Ubah FC Ifeanyi Ubah
matchday 17 Juventus U19 Juventus Primavera 1:1 Empoli Primavera Empoli U19
  Salernitana U19 Salernitana Primavera 1:3 Pescara Primavera Pescara U19
matchday 14 Atalanta U18 Atalanta Under 18 2:2 Milan Under 18 Milan U18
matchday 31 Castellanzese USD Castellanzese 1921 3:7 Borgosesia Calcio Borgosesia
  Fossano Fossano Calcio 1:0 US Folgore Caratese Caratese
  Arconatese GS Arconatese 0:0 ASD Città Di Varese Città Varese
  Legnano Legnano AC 2:1 Pont Donnaz Hone Arnad PDHA
  Casale FBC Casale 1:0 SC Caronnese Caronnese
  Vado FC Vado 1:1 ASD Imperia 1923 Imperia
  Ambrosiana GSD Ambrosiana 3:1 ASD Cartigliano Cartigliano
  Delta PT AC Delta Porto Tolle 1:0 AC Campodarsego Campodarsego
  Union S.Giorgio Union San Giorgio Sedico 0:0 Calcio Montebelluna 1909 Montebelluna
  Arzignano FC Arzignano Valchiampo 2:1 AC Mestre Mestre
  Este AC Este 1920 0:1 Virtus Bolzano Virtus Bolzano
  Belluno AC Belluno 1905 1:1 US Adriese 1906 Adriese 1906
  Clodiense Clodiense SSD 1:0 Luparense FC Luparense
  Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane 2:0 APC Chions Chions
  Union Feltre Union Feltre 1:0 ASD Manzanese Calcio Manzanese
matchday 26 Sasso Marconi Sasso Marconi Zola SSD 3:2 G.S. Bagnolese Bagnolese
matchday 10 Porto S'Elpidio Porto Sant'Elpidio MP 3:1 Olympia Agnonese Agnonese
matchday 18 SN Notaresco San Nicolò Notaresco 0:1 Pineto Calcio Pineto
matchday 22 Tolentino Tolentino Calcio 1:3 Atletico Terme Fiuggi Atletico Fiuggi
matchday 27 Castelfidardo Gsd Castelfidardo Calcio 3:2 Polisportiva Vastogirardi Vastogirardi
matchday 22 Team Altamura ASD Team Altamura 1:1 Asd Puteolana 1902 Puteolana
matchday 25 Gravina FBC Gravina 2:2 AC Nardò Nardò
matchday 26 Molfetta Molfetta Calcio 5:2 Real Agro Aversa R. Aversa
matchday 25 San Luca ASD San Luca 2:1 Licata Calcio Licata
Semi-Finals 1st Leg Atlante CF Atlante 0:1 Club Atlético Morelia Morelia
matchday 16 Sundowns Mamelodi Sundowns FC 2:0 Maritzburg United FC Maritzburg Utd.
matchday 15 Saif Sporting Saif Sporting Club Limited 1:2 Mohammedan SC (Dhaka) Mohammedan
  Arambagh KS Arambagh Krira Sangha 0:1 Chittagong Abahani Chittagong Aba.
  Sheikh Jamal Sheikh Jamal Dhanmondi 2:1 Muktijoddha Sangsad KS Muktijoddha
matchday 5 Dhangadhi Dhangadhi FC 1:0 Pokhara Thunders Thunders

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • João Ananias
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 550 k €
    Fee: free transfer
    Anápolis Futebol Clube (GO)
     
    Treze Futebol Clube (PB)
  • Danny Musovski
    Age: 25 Years  United States
    Position: Centre-Forward
    Market value: 500 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Christian Torres
    Age: 17 Years  Mexico
    Position: Left Winger
    Market value: 350 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Raheem Edwards
    Age: 25 Years  Canada
    Position: Left Winger
    Market value: 300 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Bryce Duke
    Age: 20 Years  United States
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Dauren Mazhitov
    Age: 25 Years  Kazakhstan
    Position: Centre-Back
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    FK Atyrau
     
    FK Aksu
  • Juan Diego Gutiérrez
    Age: 29 Years  Peru
    Position: Left Winger
    Market value: 175 k €
    Fee: free transfer
    FC Carlos Stein
     
    CD Unión Comercio
  • J. Partiban
    Age: 28 Years  Malaysia
    Position: Left Winger
    Market value: 175 k €
    Fee: free transfer
    Perak FC
     
    Kuala Lumpur City FC
  • Cal Jennings
    Age: 23 Years  United States
    Position: Centre-Forward
    Market value: 150 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Kelvin Wopi
    Age: 26 Years  Indonesia
    Position: Right-Back
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Without Club
     
    Semen Padang FC
  • Kenny Davaragi
    Age: 28 Years  Malaysia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Perak FC
     
    Kuala Lumpur City FC
  • Diego Torres
    Age: 35 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Amazonas FC
     
    Associação Esportiva São Borja
  • João Paulo
    Age: 33 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Lamphun Warrior FC
     
    Phitsanulok FC
  • Tomás Romero
    Age: 20 Years  El Salvador
    Position: Goalkeeper
    Market value: 100 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Adam Mitter
    Age: 28 Years  England
    Position: Centre-Back
    Market value: 75 k €
    Fee: free transfer
    Rayong FC
     
    Persita Tangerang
  • Aung Kaung Mann
    Age: 23 Years  Myanmar
    Position: Centre-Forward
    Market value: 75 k €
    Fee: free transfer
    Khon Kaen United
     
    Sri Pahang FC
  • Kyaw Ko Ko
    Age: 28 Years  Myanmar
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Chiangmai United
     
    Phrae United
  • Joakim Rishovd
    Age: 27 Years  Norway
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Modum FK
     
    Gran IL
  • Ignacio Ibáñez
    Age: 24 Years  Chile
    Position: Right Winger
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Deportes Cobreloa
     
    Deportes Concepción
  • James Roberts
    Age: 24 Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Oxford City FC
     
    Havant & Waterlooville FC
  • Antonio Leone
    Age: 17 Years  Mexico
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Timofey Kostenko
    Age: 19 Years  Russia
    Position: Right Midfield
    Market value: 25 k €
    Fee: free transfer
    FK Tambov II
     
    FDC Vista Gelendzhik
  • Jordano Cisterna
    Age: 25 Years  Chile
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 k €
    Fee: free transfer
    Deportes Vallenar
     
    Deportes Concepción
  • Mario Oporto
    Age: 21 Years  Chile
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 k €
    Fee: free transfer
    Universidad Concepción
     
    Deportes Concepción
  • Andreas Hippe Fagereng
    Age: 20 Years  Norway
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 k €
    Fee: free transfer
    Hamarkameratene
     
    Eidsvold Turn Fotball
  • Jahmali Waite
    Age: 22 Years  Jamaica
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 k €
    Fee: loan transfer
    Connecticut Huskies (University of Connecticut)
     
    Ocean City Nor'easters
  • Yannik Oettl
    Age: 24 Years  Germany
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    UCF Knights (University of Central Florida)
     
    Ocean City Nor'easters
  • Mario Aibekob
    Age: 30 Years  Indonesia
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Sriwijaya FC
     
    Semen Padang FC
  • Admilton
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Boa Esporte Clube (MG)
     
    América Football Club (RJ)
  • Marcão
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Esporte Clube Novo Hamburgo (RS)
     
    Clube Atlético Penapolense (SP)
  • Abzal Kalau
    Age: 18 Years  Kazakhstan
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Akademia Ontustik Shymkent
     
    FDC Vista Gelendzhik
  • Bastián Zúñiga
    Age: - Years  Chile
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Corporacion Lota Schwager
     
    CD Lota Schwager
  • Léo Carvalho
    Age: 32 Years  Brazil
    Position: Left Midfield
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Goianésia Esporte Clube (GO)
     
    Clube Atlético Penapolense (SP)
  • Krismon Gustap
    Age: 22 Years  Indonesia
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Badak Lampung FC
     
    Semen Padang FC
  • Álvaro Quezada
    Age: 22 Years  United States
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Otto-Alexander Dahl
    Age: 28 Years  Norway
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Funnefoss/Vormsund
     
    Elverum Fotball
  • Erick Millalen
    Age: 21 Years  Chile
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Municipal Santiago
     
    CDSC Iberia (Los Angeles)
  • William Akio
    Age: 22 Years  Canada
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Texas–Rio Grande Valley Vaqueros
     
    Valour FC
  • Dika Kuswardani
    Age: 18 Years  Indonesia
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Persik Kediri Youth
     
    Persis Solo
  • Christopher Jaime
    Age: 17 Years  United States
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC Academy
     
    Las Vegas Lights FC
  • Diego Rosales
    Age: 15 Years  United States
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC Academy
     
    Las Vegas Lights FC
  • Paul Son
    Age: 18 Years  United States
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC Academy
     
    Las Vegas Lights FC
  • Armando Avila
    Age: 17 Years  United States
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC Academy
     
    Las Vegas Lights FC
  • Yhormar Hurtado
    Age: 24 Years  Colombia
    Position: Right-Back
    Market value: 500 k €
    Fee: ?
    Asociación Deportivo Pasto
     
    Alianza Petrolera
  • Simen Wangberg
    Age: 29 Years  Norway
    Position: Centre-Back
    Market value: 200 k €
    Fee: ?
    Tromsø IL
     
    Stabæk Fotball
  • Tomas Stabell
    Age: 19 Years  Norway
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Tromsø IL
     
    FK Senja
  • Michal Ulrich
    Age: 28 Years  Slovakia
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    SC Admira Gföhl
     
    Unknown
  • Yeiser Rangel
    Age: 25 Years  Venezuela
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: ?
    Real Frontera SC
     
    Rodelindo Román
  • Arnar Logi Valdimarsson
    Age: - Years  Iceland
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: ?
    Vatnaliljur
     
    Mídas
  • Lincoln McFayden
    Age: 19 Years  England
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Preston North End U18
     
    Swansea City U23