For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 2, 1994

Matchday 7
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 3:0 VfB Leipzig VfB Leipzig
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 1:3 Hannover 96 Hannover 96
Matchday 8 Nottm Forest Nottingham Forest 3:2 Queens Park Rangers QPR
 
Chelsea Chelsea FC 1:2 West Ham United West Ham
Matchday 5 Racing Racing Santander 0:0 Real Betis Balompié Real Betis
  CD Tenerife CD Tenerife 3:0 Real Sociedad Real Sociedad
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 0:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
  Sporting Gijón Sporting Gijón 1:0 Real Madrid Real Madrid
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 6:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Athletic Athletic Bilbao 1:0 CD Logroñés CD Logroñés
 
Sevilla FC Sevilla FC 0:2 Albacete Balompié Albacete
  Real Zaragoza Real Zaragoza 2:1 FC Barcelona FC Barcelona
  Parma Parma Calcio 1913 2:0 Torino FC Torino
  Genoa Genoa CFC 3:1 Reggio Audace FC Reggio Audace
 
Juventus Juventus FC 0:0 Inter Milan Inter
 
AC Milan AC Milan 1:0 Brescia Calcio Brescia
  Fiorentina ACF Fiorentina 1:1 SS Lazio Lazio
 
AS Roma AS Roma 1:0 UC Sampdoria Sampdoria
  Bari SSC Bari 0:0 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
 
SSC Napoli SSC Napoli 3:3 Calcio Padova Padova
  Cremonese US Cremonese 1:3 Foggia Calcio Foggia
Matchday 11 R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 3:0 AC Le Havre AC Le Havre
  SM Caen SM Caen 1:2 Paris Saint-Germain Paris SG
  SC Bastia SC Bastia 1:2 Stade Rennais FC Stade Rennais
  AJ Auxerre AJ Auxerre 3:0 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
 
Austria Vienna Austria Vienna 2:0 VfB Mödling VfB Mödling
Matchday 26 Stavropol Dinamo Stavropol 0:1 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Lokomotiv NN Lokomotiv Nizhniy Novgorod 2:0 KamAZ Naberezhnye Chelny KamAZ
  CSKA Moscow CSKA Moscow 2:0 Spartak Vladikavkaz Spartak V.
  Lada Togliatti Lada Togliatti 2:3 Dinamo Moscow Dinamo Moscow
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 1:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 2:6 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Zhemchuzhina Zhemchuzhina Sochi 5:3 Tekstilshchik Kamyshin Tekstilshchik Kamyshin
  Tyumen FK Tyumen 1:0 Ural Yekaterinburg Ural
Matchday 12
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 0:0 FC Zürich FC Zürich
  FC Aarau FC Aarau 3:0 FC Sion FC Sion
  Xamax Neuchâtel Xamax 4:2 Servette FC Servette FC
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 2:1 BSC Young Boys BSC Young Boys
 
FC Lugano FC Lugano 1:1 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 6 Sparta R. Sparta Rotterdam 0:2 Ajax Amsterdam Ajax
Matchday 7 FC Groningen FC Groningen 1:1 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  FC Utrecht FC Utrecht 0:0 FC Volendam FC Volendam
  Vanspor Vanspor 2:1 Denizlispor Denizlispor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 2:3 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Petrolofisi Petrolofisi 0:1 Kayseri Erciyesspor K. Erciyesspor
  Zeytinburnuspor Zeytinburnuspor 3:2 Kocaelispor Kocaelispor
  Altay SK Altay SK 1:1 Antalyaspor Antalyaspor
  Bursaspor Bursaspor 3:0 Gaziantepspor Gaziantepspor
 
Galatasaray Galatasaray SK 3:1 Besiktas JK Besiktas
 
Trabzonspor Trabzonspor 1:0 Fenerbahce SK Fenerbahce
Matchday 5 Edessaikos AS Edessaikos 0:0 Panionios Athens Panionios
  AO Xanthi AO Xanthi 5:1 Doxa Dramas Doxa Dramas
  APO Levadiakos APO Levadiakos 2:1 AO Kavala AO Kavala
  Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 2:1 AE Larisa AE Larisa
  Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas 2:0 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  Iraklis Iraklis Thessaloniki 1:2 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  OFI Crete OFI Crete 1:0 Olympiacos Piraeus Olympiacos
Matchday 10 Fremad Amager BK Fremad Amager 0:1 Aarhus GF Aarhus GF
  Naestved BK Naestved Boldklub 2:3 FC Copenhagen FC Copenhagen
  Silkeborg IF Silkeborg IF 1:0 Ikast fS (FCM II) IfS (FCM II)
  Bröndby IF Bröndby IF 3:2 Lyngby BK Lyngby BK
  Aalborg BK Aalborg BK 2:1 Odense Boldklub Odense BK
Matchday 25 KuPS Kuopion Palloseura 1:3 FF Jaro FF Jaro
  Mikkelin Mikkelin Palloilijat 1:1 Ilves Tampere Ilves
  FC Jazz Pori FC Jazz Pori 6:1 FC Oulu FC Oulu
  FC Kuusysi FC Kuusysi 1:0 Turun Palloseura TPS
  TPV Tampereen Pallo-Veikot 3:2 HJK Helsinki HJK Helsinki
  FinnPa Finnairin Palloilijat 1:0 FC Haka FC Haka
Matchday 9 LKS Lodz LKS Lodz 2:0 Warta Poznan Warta Poznan
  GKS Katowice GKS Katowice 1:0 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
  Stal Mielec Stal Mielec 1:0 Olimpia Poznan Olimpia Poznan
Matchday 11 DAG Tartu DAG Tartu 1:5 Lantana Tallinn Lantana
Matchday 5 Como Como 1907 1:4 Udinese Calcio Udinese Calcio
  Venezia Venezia FC 0:0 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
  Anconitana US Anconitana 3:0 Città di Acireale 1946 Acireale
  Cosenza Cosenza Calcio 1:1 Hellas Verona Hellas Verona
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 2:0 SSD Fidelis Andria Fidelis Andria
  Atalanta Atalanta BC 1:1 US Lecce Lecce
  Palermo SSD Palermo 2:0 Ascoli Calcio Ascoli
  Chievo Verona Chievo Verona 0:1 AC Perugia Calcio Perugia
  Pescara Delfino Pescara 1936 1:3 AS Lucchese Libertas Lucchese
Matchday 6 SC Leffe Società Calcio Leffe 0:0 AC Prato Prato
  CPR Ospitaletto CPR Ospitaletto 0:0 Bologna FC 1909 Bologna
  Massese US Massese 1919 0:0 Ravenna FC Ravenna
  Pro Palazzolo Pro Palazzolo 3:1 Spezia Calcio Spezia Calcio
  AC Crevalcore AC Crevalcore 0:1 SPAL SPAL
  Modena Modena FC 2018 1:0 Carpi FC 1909 Carpi
  Pistoiese US Pistoiese 1921 2:2 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Fiorenzuola US Fiorenzuola 1922 3:1 SSD Pro Sesto Pro Sesto
  Monza AC Monza 5:1 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Avellino US Avellino 1912 1:1 FC Empoli FC Empoli
  Pontedera US Città di Pontedera 1:0 Chieti Calcio Chieti
  Casarano Casarano Calcio 4:0 Barletta 1922 Barletta
  Reggina Reggina 1914 0:0 Trapani Calcio Trapani
  Gualdo AS Gualdo Casacastalda 1:1 AS Sora Calcio AS Sora Calcio
  Siena Robur Siena 1:2 Siracusa Calcio Siracusa
  Atletico Catania Atletico Catania 2:1 SS Ischia Isolaverde Ischia
  AS Lodigiani AS Lodigiani 1:0 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Turris Calcio Turris Calcio 1:0 SS Nola 1925 Nola
Matchday 5 CD Toledo CD Toledo 1:1 FC Barcelona B FC Barcelona B
  CD Badajoz CD Badajoz 1:1 UD Salamanca UD Salamanca
  CP Mérida CP Mérida 1:0 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  CD Leganés CD Leganés 1:2 CF Extremadura CF Extremadura
  Villarreal Villarreal CF 0:2 CA Osasuna CA Osasuna
  CD Ourense CD Ourense 1:0 CA Marbella CA Marbella
  RCD Mallorca RCD Mallorca 5:2 Palamós CF Palamós CF
Matchday 6 Benfica SL Benfica 1:1 FC Porto FC Porto
Matchday 11 CS Chênois CS Chênois 0:1 FC Solothurn FC Solothurn
  FC Gossau FC Gossau 1:5 FC Tuggen FC Tuggen
  SC Kriens SC Kriens 2:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  AC Bellinzona AC Bellinzona 5:0 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
  SR Delémont SR Delémont 4:1 FC Echallens Région FC Echallens
Matchday 21 SK Brann SK Brann 3:2 Rosenborg BK Rosenborg BK
  Sogndal IL Sogndal IL 2:1 Hamarkameratene HamKam
  Kongsvinger Kongsvinger IL 1:1 Viking Stavanger Viking FK
  Lillestrøm SK Lillestrøm SK 5:0 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Start IK Start 3:1 Tromsø IL Tromsø IL
  Strømsgodset Strømsgodset IF 4:1 Vålerenga Fotball Vålerenga
Matchday 8 Donau Linz ASKÖ Donau Linz 1:0 SC Marchtrenk Marchtrenk
  SR Donaufeld SR Donaufeld 1:1 FC Waidhofen/Ybbs Waidhofen
Matchday 12 FC Vils FC Vils 0:2 SC Kundl Kundl
 
WSG Tirol WSG Tirol 1:1 SV Wörgl SV Wörgl
  Rum SK Rum 4:3 SV Axams Axams
  Hall SV Hall 3:3 Innsbrucker SK Innsbrucker SK
  Innsbruck 1915 FC Wacker Innsbruck (1915) 6:2 SV Fügen Fügen
Matchday 8 Slovan HAC SK Slovan HAC 2:0 Prater SV Prater SV
  Fortuna 05 DSV Fortuna 05 Wien 2:2 SC Wacker Wien Wacker Wien
  WAF Brigittenau WAF Brigittenau 1:2 FV Wien Floridsdorf Wien Floridsd.
  Wienerfeld RSV Wienerfeld 0:2 FV Austria XIII Austria XIII
Matchday 10 Steinbrunn ASV Steinbrunn 2:1 ASK Kohfidisch Kohfidisch
Matchday 9 FC Volders FC Volders 0:0 FC Kitzbühel Kitzbühel
  Innsbrucker AC Innsbrucker AC 0:2 SC Imst Imst
  Schwaz SC Schwaz 1:5 SK Zell/Ziller Zell/Ziller
  Mayrhofen SVG Mayrhofen 1:5 TSV Fulpmes Fulpmes
  Haiming/Ötztal SV Haiming/Ötztal 1:1 SV Telfs Telfs
  Rattenberg SV Rattenberg 1:1 SV Innsbruck SV Innsbruck
  Kirchbichl SV Kirchbichl 1:1 SV Landeck Landeck
Matchday 5 TuS Esens TuS Esens 3:0 Hannover 96 II Hannover 96 II

Select date

Player birthdays

Coach birthdays